Rejs na Wyspy Kanaryjskie

Macie już dość zimy, szarzyzny, braku błękitu nieba i słońca? Mamy niespodziankę. :)

Któż z nas nie marzył o Wyspach Kanaryjskich? Chyba każdy z nas miał kiedyś takie marzenie.

Obejrzyjcie filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=UNiJcaUIY4c&feature=youtu.be

A jeśli wyspy to oczywiście popłyniemy na nie jachtem. Dużym, pięknym i komfortowym 11-osobowym jachtem, z zamykanymi 2-osobowymi kajutami, 3 łazienkami z ciepłą wodą i prysznicem, wc oraz z w pełni wyposażoną kuchnią w lodówkę, piekarnik, naczynia.

Termin: 20 marca - 27 marca

Temperatura tam kształtuje się wówczas w okolicy 20-25 stopni. Mamy szczęście, ponieważ z Krakowa latają już bezpośrednie loty wprost na Teneryfę. Cena na ten moment wynosi w obie strony około 620 zł. Cena codziennie się zmienia, może pójść w górę ale tez w dół.
Na samej Teneryfie trochę pozwiedzamy wyspę i żeby sobie pomóc wynajmiemy busa, lub samochody osobowe.

Odwiedzimy wspaniałą wioskę Masca położoną na wysokości 600 m npm, skąd rozpościera się cudowny widok na wąwóz Masca .Wędrówka wąwozem nie należy do łatwych i trwa kilka godzin, więc sobie ją darujemy, ale pokręcimy się po wiosce i zrobimy piękne zdjęcia.

Druga miejscowość o jak najbardziej adekwatnej nazwie - Los Gigantes to niewielkie położone na zachodniej części wyspy w gminie Santiago del Teide. Cechą charakterystyczną tej miejscowości są ogromne klify skalistego masywu Teno spadające pionowo do oceanu robiące ogromne wrażenie. Wysokość tych skał stworzonych dawno temu przez naturę sięga 800 metrów, najlepiej podziwiać je można z jachtu, widać wtedy całe piękno tych klifów. W miasteczku znajdziemy dość sporo przeróżnych barów i restauracji serwujących zarówno ryby, owoce morza i inne specjały kuchni kanaryjskiej i hiszpańskiej. Warto wspomnieć, że w okolicznych wodach żyją na wolności delfiny które można podziwiać z łodzi wypływających z portu w Los Gigantes.

Jeśli będzie taka wola załogi odwiedzimy Lolo Parque - największy park wodny w Europie.

Do największych atrakcji parku należą pokazy delfinów, orek, papug i lwów morskich. Oprócz tego w Loro Parku można zobaczyć akwarium w kształcie tunelu z rybami, wybiegi ze zwierzętami takimi jak: aligatory, flamingi, goryle, iguany, jaguary, leniwce,marmozety, mrówkojady, tygrysy, surykatki, szympansy, wydry, żółwie i żurawie oraz hodowlę orchidei pokazy filmów przyrodniczych.

Z Teneryfy popłyniemy na wyspę La Gomera, która zachwyca między innymi skalistymi organami. W głębi wyspy znajdziemy wspaniałe dziewicze, prastare lasy oraz tysiące wąwozów. Można się tu poczuć jak w Tajemniczym Ogrodzie.

Następna wyspa to La Palma. Tu również znajdziemy bujną dziewiczą prehistoryczną przyrodę: wulkany, góry, rzeczki, wąwozy i wodospady. Wyspa ma do zaoferowania przyjazne plaże i niezwykły widok nocą na niebo. Dzięki czystemu niebu i wyjątkowym warunkom atmosferycznym widać stąd ocean gwiazd. To niepowtarzalny widok. Zobaczcie filmik: La Palma. Odwiedzimy również stolicę wyspy: Santa Cruz z jej malowniczymi urokliwymi brukowanymi uliczkami i cudownymi balkonami rzeźbionymi z drewna. Na każdym kroku znajdziemy małe sklepiki z biżuterią, słodyczami, ciekawą odzieżą i urocze knajpki.

A potem powrót na Teneryfę i 27 marca do Krakowa, w Krakowie będziemy około godziny 12.00.

Spotykamy się wszyscy 20 marca w Krakowie na lotnisku o godz. 10.00, lot mamy o 11.15. Na lotnisko można dojechać pociągiem z dworca PKP w Krakowie, pociąg jedzie 17 minut.

Bilety kupujecie sobie sami, ale jak najbardziej pomagam w zakupie, wystarczy zadzwonić.

Koszty dzielimy na trzy grupy:

Jedna jest niezmienna: 1800 zł

czarter jachtu,
opieka doświadczonego skippera
opieka drugiego sternika morskiego
sprzątanie jachtu

Druga to kasa jachtowa przeznaczona na wspólne jedzenie, miejscowe piwko, benzynę do silnika jachtu, opłaty portowe, wynajęcie busa. Na te wydatki składamy się na jachcie i powinny zawrzeć się spokojnie w kwocie około 100 euro od osoby (jak coś zostanie rozdzielamy i oddajemy).

Trzecia to zakup biletu lotniczego, cena jest zmienna, gdyż linie codziennie zmieniają ceny. Na dzień 23 stycznia bilet w obie strony kosztuje na trasie Kraków -Teneryfa - Kraków około 650 zł.

Mamy 9 miejsc. Po zgłoszeniu poprzez nasz formularz i potwierdzeniu od nas niezwłocznie wpłacajcie zaliczkę 1000 zł

Uczestnicy

Facebook