Samochodowy Rajd Krajoznawczy - Żuławy Wiślane

Samochodowy Rajd Krajoznawczy po Żuławach Wiślanych to doskonała okazja do lepszego poznania tego pięknego zakątka Polski. A przy tym świetna zabawa! Element tajemnicy, poszukiwania wskazówek i spora dawka wiedzy o odwiedzanych miejscach sprawią, że nie będziecie się nudzić ani przez chwilę!


Lokalizacja

Rajd odbywa się na terenie Żuław Wiślanych. To jedna z najbardziej niezwykłych krain w Polsce. Położone w delcie Wisły przez wiele wieków były słabo zaludnione i narażone na ciągłe powodzie. Dopiero holendrescy osadnicy poradzili sobie z wysokim poziomem wód gruntowych i poskromili ten piękny rejon pod uprawy. Ich wpływy widać na każdym kroku – wiatraki, charakterystyczne domy podcieniowe, bogata sieć kanałów i rowów melioracyjnych.


Ogólne zasady rajdu

W tym rajdzie nie chodzi o ściganie się na czas. Chcemy pokazać Wam piękno Żuław, przy okazji serwując sporą dawkę dobrej zabawy. Często przejeżdżając przez małe miejscowości nie zastanawiamy się nawet jak ciekawe miejsca i tajemnice potrafi skrywać. Przybliżymy je Wam!
Trasa podzielona jest na 5 etapów, a jej łączna długość to około 100 km. Przebieg trasy nie jest znany uczestnikom rajdu – będziecie poznawać go stopniowo, podążając za wskazówkami z itinerera rajdowego. To swego rodzaju przewodnik stopniowo kierujący Was ku mecie. Ale to nie jedyna jego funkcja – przybliża Wam również historię i ciekawostki odwiedzanych miejsc oraz zawiera zadania do wykonania.
Poszczególne załogi wypuszczane są na trasę co kilka minut, by każda z nich samodzielnie mogła zmierzyć się z postawionymi pytaniami i trudnościami.
O miejscu w klasyfikacji decyduje liczba punktów z odpowiedzi na pytania oraz to, czy załoga zmieści się w przewidzianym limicie kilometrów (czyli po prostu czy nie zgubi się na trasie).
Trasa wiedzie drogami publicznymi o różnej nawierzchni – asfalt, kocie łby, betonowe płyty, szutry… Każdy samochód osobowy bez problemu ją przejedzie.
Na mecie rajdu zaplanowano ognisko, poczęstunek oraz ogłoszenie zwycięzców i wręczenie pamiątkowych dyplomów (dla każdego uczestnika) i pucharu dla zwycięskiej załogi.ZAPISY: https://www.apetytnaswiat.pl/samochodowy-rajd-krajoznawczy-zulawy-wislane/

Uczestnicy

Facebook