Żeglarsko-rowerowy wypad na Bornholm

Zapraszamy aktywnych ludzi lubiących żeglowanie i jazdę na rowerze na duńską wyspę Bornholm położoną zaledwie 85 km od polskiego wybrzeża.

Terminy: 1. 16-23 lipca 2. 20-27 sierpnia


Prześliczny duński Bornholm, zwany również Perłą Bałtyku, Majorką Północy oraz Słoneczną Wyspą, jest od ponad stu lat atrakcyjnym miejscem wyjazdów turystycznych - i wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów z niemalże całej Europy.

Wyspa posiada swój własny mikroklimat sprawiający, że jest tu o wiele więcej słońca niż w pozostałej części Danii, co sprawia, że możemy tu spotkać figi, winorośl, morwy i morele. Bornholm to przede wszystkim piaszczyste plaże z drobniuteńkim białym piaskiem, dostojne skaliste klify i lasy oraz malutkie rybackie wioski i miasteczka. Wyspa pokryta jest siecią ścieżek rowerowych i w taki sposób właśnie warto ją zwiedzić. Na całej wyspie, która ma zaledwie 40 km szerokości istnieje 245 km ścieżek rowerowych.

W każdym miasteczku znajdziemy wypożyczalnie rowerów, których jest tu więcej niż samochodów. Na wyspę popłyniemy jachtem i opłyniemy ją dookoła zatrzymując się w małych portach.


Nasz jacht to komfortowa Delphia 47, posiadająca 12 koi, cztery łazienki z wc, prysznice i z w pełni wyposażoną kuchnię z piekarnikiem, lodówką, ciepłą wodą i wszelkimi potrzebnymi naczyniami. Wypływamy z Kołobrzegu i wracamy również do Kołobrzegu.

Wyspa słynie z wędzarni śledzi, więc koniecznie trzeba spróbować tego przysmaku.


Koszty czarteru i skippera oraz organizacji powinny zamknąć się w kwocie 1500 zł. Do tego doliczamy składkę żywnościową około 150 zł i składkę jachtową na opłaty portowe, ropę do silnika i sprzątanie końcowe w kwocie 200 zł. Zakupy zrobimy przed wypłynięciem w supermarkecie w Kołobrzegu. Mieszkamy i gotujemy na jachcie. Dodatkowo trzeba się liczyć z kosztami wynajęcia roweru: około 35 - 40 zł za dzień.

Nie trzeba mieć żadnego żeglarskiego doświadczenia, wystarczy chęć przeżycia fajnej przygody.

Co zabrać:

śpiwór i podusię
mały plecaczek na wyprawy rowerowe
ubranie chroniące od deszczu i wiatru
krem z filtrem
stopery do uszu
pozytywne nastawienie
inne potrzebne wam rzeczy

Dojazd do Kołobrzegu na własną rękę, będziemy kojarzyć ze sobą osoby na wspólną podróż.

Uczestnicy

Nikt jeszcze nie dołączył do wypadu...

Czat

Chcesz coś napisać na czacie? Zaloguj się lub utwórz konto.
Facebook