Sunnmøre i Romsdalseggen

Sunnmøre należy do najchętniej odwiedzanych miejsc w Norwegii – to prawdziwy raj dla miłośników bliskiego kontaktu z naturą. Alpy Sunnmøre wynurzają się z fiordów w formie postrzępionych szczytów i grani na wysokość niemal 2000 metrów.

Głównym celem tej wyprawy jest trekking przepiękną Granią Romsdalseggen. Ale to wcale nie znaczy, że poprzedzające go miejsca będą gorsze. Nie! O nie!

Rezerwat przyrody Goksøyrmyrane i ptasia wyspa Runde zapewnią nam bliskość obcowania z przesympatycznymi maskonurami, a przejazd Drogą Orłów i Drogą Trolli dostarczy niezapomnianych wrażeń. Zobaczymy również najpiękniejszy fiord Norwegii – Geirangerfjord.

Program:
Dzień 1:

Spotykamy się na lotnisku Gdańsk Rębiechowo o godzinie 17:00. Odprawa i wylot o godzinie 19:20.
W Alesund lądujemy około godziny 21:20. Wypożyczamy samochody i jedziemy na punkt widokowy Aksla, z którego możemy podziwiać panoramę miasta.
Przejazd na wyspę Runde. Obiadokolacja. Nocleg na campingu.

Dzień 2:

Śniadanie, a po nim zwiedzanie wyspy ptaków. Krótki trekking wzdłuż wybrzeża.
Następnie jedziemy do Geiranger. Jeśli starczy czasu udamy się na wędrówkę do starej, opuszczonej farmy na zboczach fiordu. Następnie wjedziemy Drogą Orłów, by z platformy widokowej na jej szczycie podziwiać miasteczko, fiord i wodospad „Siedem Sióstr”.
Urokliwą drogą Rv63 (nazywaną „Złotym Szlakiem”) kierujemy się w stronę Andalsnes – naszej bazy wypadowej na trekking Granią Romsdalseggen. Tuż przed końcem podróży zjedziemy krętą serpentyną – Drogą Trolli. Kto znajdzie znak ostrzegający przed trollami? Obiadokolacja i nocleg na campingu w Andalsnes.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd autokarem na początek szlaku Romsdalseggen. Całodzienna wędrówka. Wieczorem obiadokolacja i nocleg na tym samym campingu w Andalsnes. Dzielimy się wrażeniami i integrujemy.

Dzień 4:

Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Alesund. W zależności od decyzji grupy do wyboru: zwiedzanie miasteczka lub przejazd na wyspę Godoya i krótka wędrówka. Wieczorem wylot do Polski. Lądowanie w Gdańsku około godziny 23:45.

Info i zapisy: http://www.apetytnaswiat.pl/sunnmore-romsdalseggen/

Uczestnicy

Nikt jeszcze nie dołączył do wypadu...

Czat

Chcesz coś napisać na czacie? Zaloguj się lub utwórz konto.
Facebook